KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckniong 15763109
nr 1576 3109
Gustaf Fängström
(1905-1999), Sverige
Blyertsteckniong, + blandteknik, 2 delar, Signerad, daterad -78 & -87. Bildmått: 16x21 - 30x22 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Gustaf Fängström, svensk målare född 1905, död 1999.
måndag 6 november 2023
kl 20:51:49
Gustaf Fängström
Läs mer om Gustaf Fängström